75% podatku dla emerytów

Tak, to nie jest pomyłka. Wypłata środków z III filaru OFE, które zostaną przekształcone w IKZE, będzie opodatkowana 75% stawką. Ma to na celu utrzymanie środków w systemie. Środków, które istnieją tylko i wyłącznie na papierze.

Pan Dr. hab. Robert Gwiazdowski wielokrotnie podkreślał, że w ZUS pieniędzy po prostu nie ma. Jego głos rozsądku brzmi jak wołanie do lemingów biegnących w jednym kierunku: kochani, tam jest przepaść ! Jednak od wielu lat, jest to głos, na który nie ma odpowiedzi, a lemingi tak jak skakały rozpędzone w przepaść, tak dalej nie zmieniły swoich zwyczajów.

W miarę upływu czasu, coraz mniej będzie osób wpłacających, a coraz więcej osób wypłacających środki z ZUS. Zwykła logika podpowiada zatem, że takiego systemu w dłuższej perspektywie czasu nie da się po prostu utrzymać. Jedną z metod "obejścia" tej sytuacji, jest doprowadzenie do stanu, w którym wypłacający, w postaci podatków wpłacają jeszcze więcej niż wypłacają.

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne !

Wystarczy wprowadzić system odwróconej hipoteki i już emeryt, który nie może związać końca z końcem, oddaje swoje mieszkanie w zamian za emeryturę, którą przejadło jego państwo. Mało tego, on bez wątpienia wyszedłby lepiej, gdyby swoje mieszkanie wynajął niż sprzedał, niż gdyby wziął pożyczkę z odwróconą hipoteką w SKOK. Do tego wszystkiego wystarczy dodać jeszcze repolonizację banków (czyt. nacjonalizację), w których kredyty zaciągnęły SKOK, by dług partii stał się długiem narodu.

Uśmiech politowania budzą wypowiedzi kierownictwa Polskiego Funduszu Rozwoju, które twierdzi, że wprowadzone ograniczenie wypłaty środków spowoduje ochronę ich wartości. Zdaje się, że w Indiach próbowano w ostatnich miesiącach czegoś podobnego, gdy gotówka nie była dostępna w bankach i bankomatach. Gdyby okres taki potrwał jeszcze kilka dni, to na ulicach krew płynęłaby strumieniami, a sceny kanibalizmu byłyby powszechne.

Prawda jest prosta i brutalna : każdy kolejny rząd staje na głowie by obciąć kwotę wypłacaną, a jednocześnie wykańcza wpłacających, których grono sukcesywnie maleje. A przecież nie trzeba odkrywać koła na nowo i wystarczy zaobserwować, jak inne kraje poradziły sobie z tym problemem i zastosować podobne rozwiązania. W Polsce można jednak odnieść wrażenie, że rządzącej partii narodowo-socjalistycznej wydaje się, iż polacy bez jej nadzoru potruliby się, pozabijali, nie leczyli, nie szczepili, ciąże wszystkie pousuwali, ze schodów pospadali, a wszystkie swoje oszczędności roztrwonili w dwa dni.

Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu, jak mówili kiedyś włoscy faszyści. Niestety obserwując nasilającą się propagandę medialną, mam wrażenie, że doszła tutaj jeszcze jedna zasada : Credere, Obbedire, Combattere, czyli - Wierzyć, Słuchać, Walczyć.

- Jarosław Narymunt Rożyński,