Postępująca nacjonalizacja Polski

Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego to nic innego jak wstęp do nacjonalizacji hotelarstwa i turystyki. Do tej jednej, państwowej organizacji ma trafić ogromna ilość hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Nie jest tajemnicą, że w takiej sytuacji biznes prywatny w tym zakresie, jawi sie partii narodowo-socjalistycznej jako wróg i zagrożenie interesów.

Ustanowienie monopolu państwowego nad branżą hotelarstwa i turystyki to przede wszystkim setki tysięcy miejsc pracy dla zasłużonych działaczy partyjnych. Na naszych oczach przy pełnej bierności społeczeństwa wróciliśmy do praktyk żywcem wyjętych z epoki PRL.

Dziwi mnie tylko bierna postawa przedsiębiorców działających w tym zakresie. Czy już faktycznie uznali, że z góry znajdują się na straconej pozycji ? Czy doszliśmy do sytuacji, kiedy biznes prywatny boi się protestować i podnieść rękę sprzeciwu w obawie przed konfiskatą rozszerzoną i zarzutami o pranie brudnych pieniędzy ?

Byłby to scenariusz zaiste tragiczny, lecz niestety z dnia na dzień jest coraz bardziej realny.. Po prawie 30 latach walki o wolność i swobody obywatelskie, w ciągu niespełna dwóch lat cały dorobek pokolenia byłby zrujnowany.

- Jarosław Narymunt Rożyński,